Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Záruka a péče o kůži
ZÁRUKA NA PRODÁVANÉ ZBOŽÍ

 

Poskytujeme 24 měsíční záruku na prodávané výrobky. Záruka je omezena na hodnotu zakoupeného produktu.

Záruka se vztahuje na vady produktu vyplývající z řádného používání nebo způsobené vadami výroby. Během záruční doby bude reklamovaný produkt bezplatně opraven. Pokud oprava není možná, bude výrobek vyměněn za nový. Pokud oprava nebo výměna není možná, má zákazník nárok na vrácení zaplacené částky.

ZÁRUKA SE NEVZTAHUJE NA:

 • závady způsobené: chemickým poškozením (rozpouštědla, kyseliny, oleje, kyselé deště atd.),
 • závady způsobené: mechanickým poškozením (např. mechanickým odřením pásky na zip),
 • závady vyplývající z: extrémních teplot,
 • závady způsobené: vlastními opravami,
 • přirozené opotřebení výrobku v důsledku kontaktu s jinými povrchy (oděvy), potem a vodou
 • poškození způsobená nedodržováním správného používání (včetně návodu k použití, běžném opotřebení výrobku), při používání světlých oděvů buďte opatrní
 • poškození způsobené používáním výrobku v rozporu s jeho určením,
 • poškození způsobené praním zboží,
 • úmyslné poškození produktu.

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA POUŽITÍ:

 1. Výrobky vyrobené z kůže a jiných materiálů by měly být chráněny před vysokou teplotou, silným slunečním zářením a promočením.
 2. Kůže není odolná proti pocení, které může způsobit změnu barvy produktu.
 3. Výrobky by neměly být vystaveny nadměrnému zatížení a napětí materiálu, které by mohlo poškodit citlivé prvky, jako jsou: rukojeti, popruhy, postroje.
 4. S ostrými a drsnými předměty buďte opatrní, vyvarujte se dlouhodobého otírání o jiné povrchy, které by mohly způsobit oděrky nebo jiné mechanické poškození.
 5. Měli byste si pamatovat na citlivost výrobků z přírodní kůže na všechny druhy nečistot, mastnot, nemožné nebo velmi obtížně odstranitelné.
 6. K čištění nepoužívejte agresivní čisticí prostředky, ale prostředky určené přímo na danou useň např. značku Collonil.
 7. Výrobky neperte v pračce ani chemicky.
 8. Nečistoty lze jemně odstranit vlhkým hadříkem, ale ne nasáklým. Nechejte zaschnout při pokojové teplotě.
 9. Výrobky by měly být používány v souladu s jejich určením.
 10. Při skladování galantérie je ukládejte do krytů, které zabraňují pronikání prachu hluboko do kůže, a nemačkejte je, aby se nedeformovaly; nepoužívejte fóliové kryty, protože neumožňují větrání.

 

MALÝ PRŮVODCE USNĚMI

 

Kůže - kůže živočichů tvoří mechanický obal jejich těla. Při výrobě produktů se takto označuje nezpracovaná surovina

Holina - chemickými pochody připravená surová kůže, zbavená chlupů.

Useň - holina, přeměněná působením vyčiňujících látek na technicky použitelný produkt.

 

Druhy usní

Rozdělení usní podle použitých surovin: - usně z hověziny, teletiny, koziny, jehnětiny, vepřovice, koniny divočiny, plazů (reptilové).......

 

Rozdělení usní podle povrchové úpravy:

Useň bez úpravy - je přírodní a má zachovalou přirozenou kresbu líce

Useň s broušeným lícem - líc je jemně obroušený a upravený krycími apreturami, může být hladký nebo opatřený dezénem (tlačená useň)

Useň s vlasovou úpravou - useň broušená od rubu má delší a hrubší vlas (velur) nebo od líce má jemnější a kratší vlas (nubuk)

Useň s lakovou úpravou - má krycí pigmentovou úpravu a pak je přestříknuta polyurethanovým lakem

Useň s krycí pigmentovou úpravou - líc usně je upravený apreturou s vyšším obsahem krycího barviva, úprava úplně zakrývá líc usně

 

LÍCOVÁ USEŇ

Výrobky vyrobené z tohoto typu kůže (usně) si nemusí zachovat stejnou barvu a strukturu na celém povrchu, zjasnění, přírodní stopy i fyzické změny (záhyby, oděrky, špína na usni) nejsou vadou, ale naopak zaručují autentičnost přírodní kůže. Záruka se nevztahuje na všechny druhy otírání barvy na usni a také na škrábance materiálu, protože je to součást designu produktu. Výrobky mohou na oblečení zanechat mírné zabarvení, zejména na místech náchylných k pocení.

PÉČE:

Prach a malé nečistoty lze odstranit bavlněným hadříkem navlhčeným v čisté vodě. Kůže nesmí být smáčena. Nikdy nečistěte useň intenzivním třením. Takto očištěný produkt by měl být ponechán na větraném místě a ponechán zaschnout. Nikdy neperte v pračce nebo chemicky!

Na očištěný povrch výrobku můžeme nanést malé množství impregnačního nebo vyživujícího přípravku. Pro konkrétní typ usně by měly být vybrány vhodné produkty péče. Před použitím takového opatření by měl být proveden test na neviditelné části výrobku, aby se zkontroloval jeho účinek na barvu a strukturu usně. Pokud je účinek správný, můžeme přípravek použít (věnujte pozornost doporučením výrobce a dodržujte je). Je třeba si uvědomit, že barva produktu může být ztmavená, zesvětlená impregnačními látkami, dokonce i bezbarvá. Nedoporučujeme používat lešticí pasty nebo barviva.

Při skladování produkt vložte do krytu, který zabrání pronikání prachu do pokožky a nemačkejte jej, aby se nedeformoval. Neměly by se používat fóliové kryty, protože neumožňují dostatečné větrání.

Kde nás najdete

Provozovna RODEX

Školní 1975/21

430 01 Chomutov

Kontakty
(Po-Pá, 9-16 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz